O mnie

Home / O mnie

Prof. dr hab. med. Romuald Olszański

Specjalista dermatolog, alergolog, medycyna morska i tropikalna.

Członek wielu towarzystw naukowych m.in. Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging PTL, Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych, sekcji Dermatologii Estetycznej Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Morskiej, Tropikalnej i Podroży.

Redaktor 11 podręczników  oraz  88  rozdziałów w monografiach naukowych  i  podręcznikach z  dermatologii, alergologii, z medycyny morskiej, tropikalnej i estetycznej. Autor i współautor wielu artykułów oryginalnych i poglądowych w czasopismach polskich i zagranicznych.

Za całokształt pracy medycznej  otrzymał  „Złoty Otis 2019”.

Członek zespołu, który opracował rekomendacje Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Od ponad  20 lat zajmuje się problemami powikłań w medycynie estetycznej.

Aktywny uczestnik, współorganizator i wykładowca wielu konferencji i kongresów naukowych. Członek Komitetu Naukowego Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging PTL.